توليد كننده آبغوره توليد كننده آبغوره .

توليد كننده آبغوره

آبغوره خانگي

آبغوره خانگي : آبغوره از جمله ي چاشني هاي محبوب نزد ايرانيان است. در اين مقاله تلاش داريم تا روش هاي تهيه و نگهداري آن را با شما در ميان بگذاريم. آبغوره را به دو روش مي توان تهيه كرد. روش سنتي، و روش ديگر با استفاده از دستگاه آبليموگيري.

روش سنتي :

در اين روش مي بايستي ابتدا غوره ها را داخل قابلمه بكوبيد تا له شوند. سپس غوره هاي له شده را از صافي عبور دهيد تا آب آنها گرفته شوند. دوباره غوره هاي له شده را بكوبيد تا تمام آب آن گرفته شود. بهتر است آبغوره ي آماده شده را چند بار از صافي عبور دهيد تا هيچ ذره ي غوره اي باقي نماند. براي اين كار مي توانيد از صافي هاي پارچه اي استفاده نماييد.

آبغوره خانگي

روشي ديگر :

بيشتر ميوه فروشان از دستگاه آبليمو گيري استفاده مي كنند. اما به علت محدوديت تعداد اين دستگاه و تفكري كه مي گويد اين دستگاه ها برايآبليمو ساخته شده اند و استفاده از آنها براي تهيه آبغوره عمر آنها را كم مي كند، اين روش كمتر به كار مي رود. در اين روش نيازي به پاك كردن دانه دانه غوره ها نيست، بلكه شاخه شاخه جدا مي شوند و درون دستگاه ريخته مي شوند. در مرحله ي بعدي، همانند روش قبلي، آب تهيه شده از صافي عبور داده مي شود.

نگهداري آبغوره

روش اول :

آبغوره اي كه تهيه كرده ايد را داخل بطري شيشه اي ريخته و آن را  پر كنيد تا سرخالي نباشد. سپس روي آن يك يا دو قطره روغن بريزيد. بعد از اين كار، پلاستيك كوچكي روي درب گذاشته و درب آنرا محكم ببنديد تا هوا وارد آن نشود و در نتيجه كپك نزند. به جاي اين كار مي توانيد از چسب نواري نيز استفاده كنيد و آن را دور درب بچسبانيد.

روش دوم :

آبغوره را دارون قابلمه ريخته و  حدود پانزده دقيقه آن را روي حرارت قرار دهيد و اجازه دهيد بجوشد. سپس آنرا از روي حرارت برداريد و اجازه دهيد پوره هاي آن ته نشين شود. سپس به آرامي آبغوره را از روي پوره ها برداشته و بعد از عبور از صافي ريز دانه، داخل بطري شيشه اي بريزيد. در انتها درب آنرا محكم ببنديد و بطري را دور از نور آفتاب قرار دهيد. در اين روش رنگ آبغوره قرمز ارغواني مي شود.

اميدواريم كه مطلب فوق مفيد بوده باشد. در پايان اشاره مي كنيم كه در صورت تمايل مي توانيد فهرستي كامل از تولِيد كننده آبغوره را در شبكه حرفه اي كسب و كار ويكيوز مشاهده بنماييد.

مجله و فراتر از مجله

مجله ي اينترنتي ويكيوز


برچسب: آبغوره، توليد كننده آبغوره،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ شهريور ۱۳۹۵ساعت: ۱۰:۰۱:۳۲ توسط:نگين علائي موضوع:

نظرات
نام : BHW     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : It's going to be end of mine day, but before ending I am reading this great piece of writing to increase my know-how.
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :